Category Archives: Technologie

Zalman i4 White — wyjątkowa obudowa z sześcioma wentylatorami

Białe komponenty komputerowe stają się coraz popularniejsze wśród graczy i entuzjastów. Nic zatem dziwnego, że stworzono specjalną obudowę dla miłośników takich podzespołów.

Zalman i4 White to nietypowa biała obudowa typu ATX Mid-Tower wyróżniająca się panelami typu Full Mesh. Taka konstrukcja ma mieć pozytywny wpływ na przepływ powietrza i powinna zagwarantować niższe temperatury wewnątrz. Dodatkowo pod wspomnianymi panelami umieszczono magnetyczne filtry przeciwpyłowe mające chronić komponenty komputerowe przed nagromadzeniem kurzu.

 

Obudowa Zalman i4 White cechuje się stosunkowo niewielkimi wymiarami 396 x 255 x 484 mm i wagą 5,8 kg. Mimo to, warto jednak zwrócić uwagę na pojemność wnętrza. Producent przewiduje, że model pomieści chłodzenie procesora o wysokości 170 mm, kartę graficzną o długości 320 mm, zasilacz 140 mm, a nawet frontowy radiator 360 mm. Użytkownik jest w stanie także zainstalować w środku nawet cztery dyski SSD 2,5 cala.

 

Omawiany produkt odznacza się również bardzo bogatym wyposażeniem. Na pokładzie znalazło się bowiem aż sześć wentylatorów o średnicy 120 mm (trzy na froncie, dwa na górze i jeden z tyłu), które mają zagwarantować szybkie odprowadzanie ciepła ze środka. Warto dodać, że model i4 White posiada w zestawie wspornik GPU z regulacją wysokości. Obudowa umożliwia też montaż karty graficznej w pozycji wertykalnej (kabel riser nie znalazł się w zestawie).

Obudowa Zalman i4 White jest dostępna w sprzedaży w cenie ok. 260 zł.

 

Dane techniczne obudowy Zalman i4 White dostępne tutaj.

PowerWalker VI 2000 RLP — wielofunkcjonalny zasilacz awaryjny o niewielkich gabarytach

UPS to właściwie podstawowe wyposażenie firm czy gospodarstw domowych, których działanie zaburzyć może choćby chwilowa przerwa w dostawie energii. Na szczęście z biegiem czasu wybór wśród cenionych zasilaczy awaryjnych jest coraz większy.

PowerWalker VI 2000 RLP to kolejny w ofercie tej marki zasilacz typu Line-Interactive odznaczający się m.in. automatycznym systemem regulacji napięcia (pełna sinusoida na gniazdach wyjściowych) i funkcjami zapewniającymi oddzielne zarządzanie każdym gniazdkiem. Jak wynika ze specyfikacji technicznej, wydajność energetyczna tego urządzenia wynosi 2000 VA / 1800 W przy współczynniku mocy wyjściowej na poziomie 0,9.

Zasilacz PowerWalker VI 2000 RLP wyróżnia się bardzo wysoką sprawnością, bowiem w trybie LINE przy pełnym obciążeniu urządzenie ma zapewniać aż 98,8% pełnej wydajności. Całość została zamknięta w niewielkiej obudowie typu Rack o wymiarach 430 x 438 x 88 mm, a zatem użytkownik jest w stanie umieścić zasilacz nawet w trudno dostępnych miejscach.

Omawiany produkt może stanowić doskonały wybór dla użytkowników ceniących sobie wygodę obsługi. Model VI 2000 RLP – podobnie jak inne warianty z tej serii – obsługuje mobilną aplikację PowerMaster umożliwiającą zdalne sterowanie czy ustawienie pracy wedle ustalonego harmonogramu. Urządzenie wyróżnia się także obrotowym ekranem LCD, portem USB z technologią HID (Human Interface Device) oraz obsługą zestawów akumulatorów Battery Pack.

Zasilacz PowerWalker VI 2000 RLP jest dostępny w polskich sklepach w cenie od ok. 2700 zł. W zestawie znajdują się specjalne uchwyty montażowe.

Dane techniczne urządzenia są dostępne tutaj.

Obejrzyj prezentację produktu na YouTube: PowerWalker VI RLP

Zalman CNPS10X Optima II Black RGB — efektowne chłodzenie dla wymagających

Wśród graczy nie brakuje osób, które wymagają wydajnego oraz dobrze wyglądającego chłodzenia do procesora. Zalman CNPS10X Optima II Black RGB wydaje się być dla nich świetnym wyborem.

Chłodzenie Zalman CNPS10X Optima II Black RGB opiera się na nowatorskiej konstrukcji z pełną czarną ramką. Całość wyróżnia się czterema rurkami cieplnymi odprowadzającymi ciepło oraz podstawą typu DTH (Direct Touch Heatpipes), która ma zapewniać większe rozpraszanie ciepła i tym samym wysoką wydajność chłodzenia.

Omawiany model został wyposażony w pojedynczy, opatentowany przez firmę Zalman wentylator Dual Blade 120 mm. Dzięki unikalnej konstrukcji rotor ten odznacza się podwójnym przepływem powietrza przekładającym się na wysoką wydajność chłodzenia, a także na generowany hałas do zaledwie 27 dB(A). Warto wspomnieć również o zastosowanym łożysku hydraulicznym, o wysokiej wytrzymałości, jak również o zainstalowanych ośmiu gumowych podkładkach niwelujących szumy i wibracje.

Jak sugeruje nazwa produktu, użytkownik może liczyć na zjawiskowe iluminacje zapewniane przez system Spectrum LED RGB. Efekty gwarantuje tu nie tylko podświetlany wentylator, ale również dodatkowe diody ulokowane w górnej osłonie chłodzenia. Zalman CNPS10X Optima II Black RGB jest kompatybilny z wieloma podstawkami, w tym z najnowszymi LGA 1700 (Intel) i AM5 (AMD). Produkt ten przeznaczony jest do procesorów o TDP nie wyższym niż 180 W.

Model Zalman CNPS10X Optima II Black RGB jest dostępny w polskich sklepach w cenie od ok. 150 zł.

Dane techniczne chłodzenia Zalman CNPS10X Optima II Black RGB dostępne są tutaj.

Zalman Alpha 24 White — efektowne chłodzenie AiO z trójkomorową pompą

Zalman Alpha 24 to cenione chłodzenie typu AiO, które trafiło już do wielu zaawansowanych zestawów komputerowych. Do dziś stanowi jedną z ciekawszych dostępnych opcji, w czym duża zasługa efektownej, białej wersji kolorystycznej oraz szerokiej kompatybilności.

Zalman Alpha 24 to konstrukcja typu All-in-One wyróżniająca się nietypową trójkomorową pompą, która powinna zapewnić maksymalną wydajność chłodzenia. Warto zwrócić uwagę na efektowną pokrywę pompy z logo producenta. Można ją obrócić o 360 stopni, co oznacza, że użytkownik jest w stanie łatwo zamontować chłodnicę w wybranej przez siebie pozycji.

Chłodzenie wyróżnia się zintegrowanym sterownikiem PWM pozwalającym na kontrolę prędkości obrotowej dwóch wentylatorów 120 mm. Warto także wyróżnić gumowe podkładki minimalizujące ich drgania, a także wytrzymałą plecioną tuleję odporną na wahania temperatury i wysokie ciśnienie. Na pokładzie chłodzenia nie mogło zabraknąć lubianego przez graczy systemu podświetlenia LED z kontrolerem ARGB, które pozwoli rozświetlić wnętrze komputera w wybranych barwach.

 

AiO Zalman Alpha 24 jest kompatybilne z najnowszymi podstawkami AMD i Intela (AM5 / LGA 1700), a także z wieloma starszymi socketami. Produkt może być zatem zastosowany niemal we wszystkich zestawach komputerowych. W sklepach znaleźć można również nieco bardziej stonowany czarny wariant kolorystyczny.

 

Model Zalman Alpha 24 White jest dostępny w cenie ok. 500 zł. Produkt objęty jest 3-letnią gwarancją producenta.

Dane techniczne chłodzenia Zalman Alpha 24 White dostępne są tutaj.

PowerWalker SecureAdapter DC 12V —uniwersalny zasilacz dla małych urządzeń elektronicznych

Marka PowerWalker oferuje m.in. inwertery solarne i urządzenia do zarządzania energią, jednak w jej portfolio można znaleźć także produkty przeznaczone dla małych urządzeń elektronicznych. Zasilacz SecureAdapter DC 12V stanowi tego doskonały przykład.

PowerWalker SecureAdapter DC 12V to uniwersalny zasilacz awaryjny zapewniający moc
25 W w standardzie 12 VDC przy użyciu koncentrycznego złącza DC (OD 5,5 mm / ID 2,5 mm). Produkt powstał z myślą o dostarczaniu energii dla routerów, przełączników, wzmacniaczy sygnału, systemów POE, punktów dostępowych, systemów bezpieczeństwa, paneli sterowania inteligentnego domu, telefonów VoIP, kamer IP, modemów, dekoderów, odtwarzaczy multimedialnych i wielu innych urządzeń zasilanych napięciem 12 V.

Na pokładzie urządzenia znalazł się akumulator litowo-jonowy, który ma zapewnić 3-godzinny czas podtrzymania zasilania dla typowego routera Wi-Fi. SecureAdapter został wyposażony we wskaźniki LED określające stan zasilacza oraz przewód o długości 1 m. Urządzenie cechuje się względnie niewielkimi wymiarami, które pozwalają na umieszczenie go pomiędzy innymi wtyczkami w przedłużaczu.

Jak deklaruje producent omawiany zasilacz UPS jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy jedynie podłączyć go w miejsce tradycyjnego zasilacza 12V i uruchomić za pomocą jednego przycisku. Urządzenie podczas pracy powinno generować hałas na poziomie niższym niż 30 dB.

PowerWalker SecureAdapter DC 12V jest dostępny w polskich sklepach w cenie ok. 150 zł.

Specyfikacja produktu dostępna jest pod tym linkiem.