Category Archives: Technologie

Zalman Alpha 24 White — efektowne chłodzenie AiO z trójkomorową pompą

Zalman Alpha 24 to cenione chłodzenie typu AiO, które trafiło już do wielu zaawansowanych zestawów komputerowych. Do dziś stanowi jedną z ciekawszych dostępnych opcji, w czym duża zasługa efektownej, białej wersji kolorystycznej oraz szerokiej kompatybilności.

Zalman Alpha 24 to konstrukcja typu All-in-One wyróżniająca się nietypową trójkomorową pompą, która powinna zapewnić maksymalną wydajność chłodzenia. Warto zwrócić uwagę na efektowną pokrywę pompy z logo producenta. Można ją obrócić o 360 stopni, co oznacza, że użytkownik jest w stanie łatwo zamontować chłodnicę w wybranej przez siebie pozycji.

Chłodzenie wyróżnia się zintegrowanym sterownikiem PWM pozwalającym na kontrolę prędkości obrotowej dwóch wentylatorów 120 mm. Warto także wyróżnić gumowe podkładki minimalizujące ich drgania, a także wytrzymałą plecioną tuleję odporną na wahania temperatury i wysokie ciśnienie. Na pokładzie chłodzenia nie mogło zabraknąć lubianego przez graczy systemu podświetlenia LED z kontrolerem ARGB, które pozwoli rozświetlić wnętrze komputera w wybranych barwach.

 

AiO Zalman Alpha 24 jest kompatybilne z najnowszymi podstawkami AMD i Intela (AM5 / LGA 1700), a także z wieloma starszymi socketami. Produkt może być zatem zastosowany niemal we wszystkich zestawach komputerowych. W sklepach znaleźć można również nieco bardziej stonowany czarny wariant kolorystyczny.

 

Model Zalman Alpha 24 White jest dostępny w cenie ok. 500 zł. Produkt objęty jest 3-letnią gwarancją producenta.

Dane techniczne chłodzenia Zalman Alpha 24 White dostępne są tutaj.

PowerWalker SecureAdapter DC 12V —uniwersalny zasilacz dla małych urządzeń elektronicznych

Marka PowerWalker oferuje m.in. inwertery solarne i urządzenia do zarządzania energią, jednak w jej portfolio można znaleźć także produkty przeznaczone dla małych urządzeń elektronicznych. Zasilacz SecureAdapter DC 12V stanowi tego doskonały przykład.

PowerWalker SecureAdapter DC 12V to uniwersalny zasilacz awaryjny zapewniający moc
25 W w standardzie 12 VDC przy użyciu koncentrycznego złącza DC (OD 5,5 mm / ID 2,5 mm). Produkt powstał z myślą o dostarczaniu energii dla routerów, przełączników, wzmacniaczy sygnału, systemów POE, punktów dostępowych, systemów bezpieczeństwa, paneli sterowania inteligentnego domu, telefonów VoIP, kamer IP, modemów, dekoderów, odtwarzaczy multimedialnych i wielu innych urządzeń zasilanych napięciem 12 V.

Na pokładzie urządzenia znalazł się akumulator litowo-jonowy, który ma zapewnić 3-godzinny czas podtrzymania zasilania dla typowego routera Wi-Fi. SecureAdapter został wyposażony we wskaźniki LED określające stan zasilacza oraz przewód o długości 1 m. Urządzenie cechuje się względnie niewielkimi wymiarami, które pozwalają na umieszczenie go pomiędzy innymi wtyczkami w przedłużaczu.

Jak deklaruje producent omawiany zasilacz UPS jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy jedynie podłączyć go w miejsce tradycyjnego zasilacza 12V i uruchomić za pomocą jednego przycisku. Urządzenie podczas pracy powinno generować hałas na poziomie niższym niż 30 dB.

PowerWalker SecureAdapter DC 12V jest dostępny w polskich sklepach w cenie ok. 150 zł.

Specyfikacja produktu dostępna jest pod tym linkiem.

Zalman R2 White — gustowna obudowa o sporej pojemności

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się komponenty komputerowe zachowane w białej kolorystyce. Powstały już nie tylko płyty główne i karty graficzne w tym stylu, ale również obudowy, czego dowodem jest model Zalman R2 White.

Zalman R2 White to obudowa ATX Mid-Tower o wymiarach 420 x 207 x 457 mm, która została przystosowana do obsługi płyt głównych w formacie E-ATX, ATX, mATX lub Mini-ITX. Na pierwszy rzut oka produkt wyróżnia się oryginalnym panelem przednim, który wykorzystuje siatkową budowę oraz szczelinowy otwór wentylacyjny. Dzięki temu całość nie tylko prezentuje się nowocześnie, ale również ma zapewniać optymalny przepływ powietrza przy jednoczesnym odfiltrowaniu pyłu.

 

Z boku obudowy znalazła się bezkrawędziowa szyba boczna ze szkła hartowanego o grubości 4 mm, która oferuje użytkownikowi panoramiczny widok na system. Panel mocowany jest za pomocą czterech śrub ręcznych, które pozwalają uzyskać łatwy i szybki dostęp do komponentów. Na górze znalazł się z kolei funkcyjny panel I/O, gdzie znaleźć można przycisk włączania/wyłączania, reset, gniazdo słuchawkowe i mikrofonowe, trzy gniazda USB (w tym jedno w standardzie 3.0), a także diody sygnalizujące o działaniu komputera.

 

Zalman R2 White posiada górny magnetyczny oraz dolny filtr przeciwpyłowy — powinny one chronić komponenty i zapewniać niezakłócony przepływ powietrza. Na wyposażeniu omawianego modelu znalazł się też pojedynczy tylny wentylator Spectrum 120 mm RGB LED, aczkolwiek konstrukcja obudowy pozwoli na zainstalowanie w sumie sześciu wentylatorów. Produkt jest w stanie pomieścić również dwa radiatory (z przodu i z tyłu), dwa dyski 3.5″ i dwa nośniki 2.5″, kartę graficzną o długości do 350 mm, chłodzenie procesora o wysokości 162 mm oraz zasilacz do 190 mm.

 

Obudowa Zalman R2 White jest dostępna w sklepach w cenie od ok. 340 zł.

Dane techniczne obudowy Zalman R2 White są dostępne tutaj.

PowerWalker Backup Time Table — nowe narzędzie pozwalające określić przybliżony czas pracy urządzeń na baterii

Marka PowerWalker znana z inwerterów solarnych i urządzeń do zarządzania energią zaprezentowała właśnie specjalną funkcję pomocną w określeniu przybliżonego czasu pracy na baterii. 

Narzędzie PowerWalker Backup Time Table może okazać się szczególnie przydatne dla klientów, którzy chcą przygotować się na przerwy w dostawie prądu i zaplanować czas pracy urządzeń na baterii. Dzięki wartościom szacunkowym możliwe jest stworzenie rozwiązania pasującego do wybranej konfiguracji i uzyskania takich czasów podtrzymania, które w sytuacji awaryjnej pozwolą na odpowiednią reakcję. Narzędzie może także okazać się niezwykle przydatne przy rozbudowie systemu UPS.

Nowa funkcja jest prosta w obsłudze. Z rozwijanych list należy wybrać jedynie serię produktów PowerWalker oraz konkretny model, a poniżej ukaże się tabela przedstawiająca najważniejsze wartości. Warto jednak pamiętać, że wyniki są jedynie kalkulacją opartą na obliczeniach wykładniczych i przybliżeniach. Uzyskane dane powinny być więc traktowane jedynie w formie wskazówki. Rzeczywisty czas pracy baterii będzie się różnił w zależności od obciążenia, ustawień, czasu eksploatacji baterii, warunków otoczenia i innych czynników zewnętrznych.

Funkcja Backup Time Table dostępna jest POD TYM LINKIEM. W przypadkach, gdy czas podtrzymania jest szczególnie ważnym wymogiem, zalecany jest bezpośredni kontakt z producentem.

IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic — przenośny skaner dla dyslektyków

Mobilne skanery IRIScan Desk są dziś uznawane za kompleksowe rozwiązania dla YouTuberów czy osób prowadzących zajęcia zdalne. Model Desk 6 Pro Dyslexic to ostatni produkt z tej serii urządzeń, który stanowi ukłon w stronę osób zmagających się z dysleksją.

IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic to uniwersalny skaner bazujący na dobrze znanym już modelu Desk 6 Pro. Urządzenie posiada sensor 21 MP umożliwiający rejestrację dokumentów w rozdzielczości do 5376 x 4032 pikseli. Całość może skanować dokumenty w standardowych formatach A3 lub A4. Omawiany model został przystosowany do współpracy z plikami JPG, PDF, TXT, EPUB, MP3 czy WAV. Produkt wyróżnia się prostą, składaną konstrukcją, czterema lampami LED oraz zasilaniem przez port USB.

Skaner wykorzystuje szereg technologii związanych ze sztuczną inteligencją, które mogą okazać się niezwykle przydatne w pracach biurowych. Urządzenie jest w stanie automatycznie spłaszczać strony, uzupełniać rogi czy programowo usuwać palce przytrzymujące kartki. Nie zabrakło też funkcji umożliwiających skanowanie paragonów czy kodów kreskowych oraz opcji przekształcania tekstu na mowę z jednoczesnym odczytywaniem i słuchaniem dokumentów.

Model IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic wyróżnia się preinstalowaną aplikacją Readiris Dyslexic. Jest ona przeznaczona dla osób zmagających się z dysleksją, w tym dyspraksją, dysfazją, dysgrafią, a także dysortografią. Jej zadaniem jest więc przede wszystkim pomoc w czytaniu i pisaniu oraz zapewnienie funkcji ułatwiających ogólną pracę z tekstami. Co może być istotne dla wielu, program Readiris Dyslexic jest w pełni kompatybilny z narzędziem “Zamiana mowy na tekst” (MS) i obsługuje najpopularniejsze formaty dokumentów i multimediów, w tym np. DOCX, JPEG, MP3, WAV czy PDF.

Skaner IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic dostępny jest w wybranych polskich sklepach w cenie od ok. 1800 zł. W zestawie znajduje się dodatkowy przewodowy przycisk do wyzwalania skanowania dokumentów.

WIDEO

Dane techniczne:

 • maks. rozmiar dokumentu: A3
 • szybkość skanowania: poniżej 1 sekundy na stronę A4
 • wbudowane lampy LED: 4
 • rozdzielczość wyjściowa: 300 dpi
 • tryby skanowania: kolor, czarno biały, skala szarości
 • Interfejs: USB 2.0
 • zasilanie: z portu USB
 • formaty wyjściowe:
  1. Dokumenty: JPG, PDF, Word, TXT, Excel
  2. e-book: ePub,
  3. audio: MP3, WAV
 • wymiary: 39,6 x 12 x 25,5 cm
 • waga: 1150 g
 • zalecana liczba skanowanych stron: do 500/dzień

Pod tym linkiem znajduje się porównanie skanera IRIScan Desk 6 Pro z innym modelami IRIScan Desk