Category Archives: Technologie IT
PowerWalker VFI 1000 LICR IoT — zaawansowany zasilacz UPS o niewielkich gabarytach
PowerWalker Backup Time Table — nowe narzędzie pozwalające określić przybliżony czas pracy urządzeń na baterii
Marka PowerWalker znana z inwerterów solarnych i urządzeń do zarządzania energią zaprezentowała właśnie specjalną funkcję pomocną w określeniu przybliżonego czasu pracy na baterii.
Narzędzie PowerWalker Backup Time Table może okazać się szczególnie przydatne dla klientów, którzy chcą przygotować się na przerwy w dostawie prądu i zaplanować czas pracy urządzeń na baterii. Dzięki wartościom szacunkowym możliwe jest stworzenie rozwiązania pasującego do wybranej konfiguracji i uzyskania takich czasów podtrzymania, które w sytuacji awaryjnej pozwolą na odpowiednią reakcję. Narzędzie może także okazać się niezwykle przydatne przy rozbudowie systemu UPS.
Nowa funkcja jest prosta w obsłudze. Z rozwijanych list należy wybrać jedynie serię produktów PowerWalker oraz konkretny model, a poniżej ukaże się tabela przedstawiająca najważniejsze wartości. Warto jednak pamiętać, że wyniki są jedynie kalkulacją opartą na obliczeniach wykładniczych i przybliżeniach. Uzyskane dane powinny być więc traktowane jedynie w formie wskazówki. Rzeczywisty czas pracy baterii będzie się różnił w zależności od obciążenia, ustawień, czasu eksploatacji baterii, warunków otoczenia i innych czynników zewnętrznych.
Funkcja Backup Time Table dostępna jest POD TYM LINKIEM. W przypadkach, gdy czas podtrzymania jest szczególnie ważnym wymogiem, zalecany jest bezpośredni kontakt z producentem.
PowerWalker VFI 20000 ICT IoT 3/3 BX – zasilacz awaryjny gotowy do obsługi modułów EBM
VFI 20000 ICT IoT 3/3 BX to nowoczesny zasilacz UPS oferowany przez firmę PowerWalker. Urządzenie wyróżnia się ogromną mocą, dużą funkcjonalnością i pełną integracją z chmurą Microsoft Azure.
PowerWalker VFI 20000 ICT IoT 3/3 BX to zasilacz UPS wykonany w topologii Online. Całość zamknięta została w obudowie typu tower. Do najważniejszych cech produktu należy poprawa jakości napięcia wyjściowego i gwarancja najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Opisywany model wyróżnia się zerowym czasem przełączania w tryb awaryjny. Na uwagę zasługuje również wbudowany bypass serwisowy.
Zasilacz oferuje pełną integrację z chmurą i może być sterowalny zdalnie. Do połączenia z UPS-em wystarczy aplikacja WinPower View dostępna w wersji na Androida i iOS. Za jej pośrednictwem administrator jest w stanie sprawdzać parametry pracy zasilacza czy konfigurować poszczególne ustawienia. Takie rozwiązanie może znacząco ograniczyć liczbę podróży w celach diagnostycznych.
PowerWalker VFI 20000 ICT IoT 3/3 BX daje możliwość stworzenia systemu, który w razie awarii jednego z zasilaczy przekaże obciążenie do kolejnego UPS-a. Wariant BX nie posiada wbudowanych akumulatorów – to model przygotowany do współpracy z modułami EBM (External Battery Module), które zostaną automatycznie wykryte tuż po podłączeniu. Zasilacz posiada stosowne zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, przeciwzwarciowe i przeciwprzeciążeniowe. Z tyłu UPS-a znalazło się miejsce dla czterech złączy komunikacyjnych w postaci RJ45, RS-232, USB i WLAN.
Zintegrowany z chmurą zasilacz awaryjny PowerWalker VFI 20000 ICT IoT 3/3 BX jest już dostępny w niektórych europejskich sklepach internetowych. Jego ceny zaczynają się od ok. 3000 euro.
Dane techniczne zasilacza są dostępne tutaj.
Zalman Reserator5 Z24 i Z36 – wydajne i stylowe chłodzenia AiO z podświetleniem ARGB
Zalman słynie z wielu ciekawych rozwiązań chłodzących dla procesorów. Jedną z najnowszych propozycji w ofercie tego producenta jest seria zestawów AiO Reserator5, która liczy sobie dwa modele: Z24 i Z36.
Model Reserator5 Z24 posiada radiator o długości 240 mm oraz dwa wentylatory o średnicy 120 mm. Cechą charakterystyczną tego chłodzenia jest unikatowa, autorska pompa z dwoma wirnikami. Takie rozwiązanie pozwala na niezależną obsługę dopływu i odpływu cieczy, dzięki czemu można liczyć nie tylko na dłuższą żywotność pompy, ale także mniejszy generowany hałas.
Esteci z pewnością docenią obecne podświetlenie ARGB, które można dostosować wedle własnego uznania lub dopasować do istniejących już iluminacji obsługiwanych przez programy: Aura Sync, RGB Fusion 2.0, Razer Chroma, Mystic Light, Spectrum RGB czy Polychrome Sync. Zalman Reserator5 Z24 dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej. W zestawie z chłodzeniem znajduje się popularna i ceniona pasta termoprzewodząca ZM-STC8. Całość kompatybilna jest ze wszystkimi najpopularniejszymi podstawkami od AMD i Intela (w tym z LGA 1700).
Drugi z modeli – Reserator5 Z36 przeznaczony jest dla entuzjastów, którzy mają już odpowiednio przestronną i dopasowaną obudowę. Radiator tego chłodzenia ma 360 mm długości, na wyposażeniu znajdują się trzy wentylatory o średnicy 120 mm. Podobnie jak w wariancie Z24, tak i w tej wersji znajdziemy pompę z dwoma wirnikami, a także programowalne podświetlenie ARGB zgodne z oprogramowaniem Aura Sync, RGB Fusion 2.0, Razer Chroma, Mystic Light, Spectrum RGB i Polychrome Sync.
Zalman Reserator5 Z36 także dostępny jest w czarnej i białej wersji kolorystycznej, zawiera w zestawie pastę termoprzewodząca ZM-STC8 i będzie pasować do wszystkich najpopularniejszych podstawek od AMD i Intela (w tym do LGA 1700).
Chłodzenie Zalman Reseractor5 Z24 dostępne jest w polskich sklepach w cenie od ok. 400 zł, zaś model Z36 można znaleźć za ok. 480 zł
Pełna specyfikacja Z24 znajduje się pod tym linkiem.
Pełna specyfikacja Z36 znajduje się pod tym linkiem.
Zalman Z1 Iceberg – elegancka obudowa, która pozwala zajrzeć do środka
W ofercie Zalman pojawia się nowa obudowa mATX mini tower – Z1 Iceberg. To przestronny model o niewielkich rozmiarach, który pomieści m.in. trójslotowe GPU. Producent nie zapomniał także o bogatym zestawie portów i możliwości montażu chłodzenia wodnego.
Model Z1 to kolejna propozycja z popularnej serii Iceberg od marki Zalman. Koreański producent ponownie postawił na prostą stylistykę z wyraźnie zaznaczonym na froncie motywem góry lodowej. To obudowa typu mATX Mini Tower, na której boku umieszczono panel z hartowanego szkła o grubości 3 mm. Dzięki niemu możemy zajrzeć do wnętrza peceta, a także uzyskać szybki dostęp do poszczególnych podzespołów.
Obudowa została pokryta odpornym na zarysowania lakierem proszkowym w dwóch kolorach: czarnym lub białym. U góry umieszczono natomiast specjalny filtr przytwierdzony do konstrukcji za pomocą magnetycznych zaczepów – jego zadaniem jest ograniczanie ilości pyłu i kurzu dostającego się do wnętrza komputera.
Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów i formatu mATX mini tower, wnętrze Zalman Z1 Iceberg pomieści duże podzespoły. Maksymalna długość karty graficznej to 330 mm, co pozwala na zamontowanie praktycznie każdego układu dostępnego na rynku, także z trzema wentylatorami i w wersji trójslotowej. Nie brak także możliwości w zakresie wymiany aktywnych coolerów CPU – ich maksymalna wysokość to 160 mm.
Za osiągnięcie odpowiedniego przepływu powietrza odpowiada zestaw trzech preinstalowanych wentylatorów oraz maksymalnie pięciu dodatkowych śmigieł. W obudowie Zalman Z1 Iceberg umieszczono modele o średnicy 120 mm, ale z powodzeniem będziemy mogli także korzystać z nieco większych, 140-milimetrowych. Ponadto możemy zdecydować się na montaż chłodzenia wodnego dzięki możliwości umieszczenia w środku dwóch radiatorów o maksymalnej długości 280 mm.
Wnętrze obudowy pozwala na montaż zasilacza o maks. długości 210 mm, a także pięć nośników danych o rozmiarze 2,5” (np. dyski SSD). Zalman Z1 Iceberg oferuje wsparcie dla płyt głównych w formacie mATX oraz Mini-ITX. Na górze obudowy umieszczono panel I/O, w którym znajdziemy trzy porty USB – jeden w standardzie 2.0, a pozostałe dwa to USB 3.0 typu A. Ponadto do dyspozycji otrzymujemy gniazdo słuchawkowe i mikrofonowe
Obudowa Zalman Z1 Iceberg jest już dostępna w ofercie polskich sklepów – jej cena oscyluje w granicach 220 złotych.
Dane techniczne – link do strony producenta